SPA

Spa Nedir?

Spa su, şifalı taşlar, doğal ve uçucu yağlar eşliğinde profesyonel kişiler tarafından uygulanan masaj veya terapi olarak adlandırılır. Bakım merkezlerinin amacı tamamen ruhsal ve fiziksel rahatlama adına dizayn edilmiştir. Cilt tedavilerinde veya cilt bakımında spanın  etkisi küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Bakım masajları ile stresi, günün yorgunluğunu ve olağanüstü fiziksel rahatlamaların tadını sorunsuzca  çıkarabilirsiniz.

Düzenli olarak terapi merkezlerinde terapi görmeyi adet edinmiş birçok kişi daha az sağlık problemi yaşayarak, kaliteli hayat sürmektedir. Stres atıcı masaj tekniği olarak da bilinen spa, her geçen gün birçok kişiye şifa dağıtmaya devam ediyor. Vücuda uygulanan terapiler kan dolaşımını arttırarak bölgedeki kireçlenmeleri, kas ağrılarını, boyun fıtıklarını, bel ağrılarını ve stresi tamamen yok etmektedir. Düzenli hayat sürmek için haftada en az bir kez masaj yaptırmak gerekmektedir.

Spanın ödem ve yağ yakımında da oldukça büyük etkileri vardır. Birçok kadın, formunu korumak ya da daha kolay kilo vermek için spa merkezlerinde buluşuyor. Sertleşen ve ağrıyan bölgeler âdeta spa etkisi ile rahatlama sağlıyor. Dinç ve zinde hayat için spanın inanılmaz faydalarından kesinlikle her yaş grubunun faydalanması gerekmektedir. Vücuda uygulanan bitkisel şifalı yağları vücut emerek, selülit ve çatlaklara anında müdahale ediyor. Düzenli olarak masaj yaptıran kişiler, etrafa karşı çok daha fazla pozitif bir enerji sergiliyor.

Spanın Faydaları Nelerdir?

İlaçsız bir tedavinin belki de tek ve en etkili yöntemidir, yapılan terapiler. Sağlığınızı kaybetmeden kazanmak için, terapi tekniklerini keşfederek, düzenli olarak vücudunuza masaj yaptırmanız oldukça önemlidir. Spanın vücudumuza sağladığıfaydaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Kasları yumuşatır ve gevşetir.
 • Selülit’leri yok eder.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • Stresi ve depresyonu yok eder.
 • Uyku problemlerini düzene koyar.
 • Toksinleri vücuttan dışarı atar.
 • Kronik hastalıkların tedavisine katkı sağlar.
 • Romatizma gibi hastalıkları iyileştirir.
 • Yağ yakımını hızlandırır.
 • Cildin pürüzsüz olmasını sağlar.
 • Diyabet hastalarının yasayacakları komplikasyonları yok eder.

 

Spa Teknikleri Nelerdir?

Spa yüzyıllar öncesine dayanan etkileri oldukça fazla olan ve her kültüre göre farklı uygulama şekilleri bulunan önemli terapi çeşitidir. Farklı şekillerde ve farklı tarzlarda uygulanmaya çalışılsa da spanın tek amacı vardır, aslında. O da insanların beden ve ruh sağlığını korumaktır. Stressiz ve sağlıklı beden için mutlaka hayatınızda spaya yer vermelisiniz. Ancak uzman kadro altında yer alan fakat sizi tatmin edemecek kadar sıradan terapi merkezlerini asla tercih etmemelisiniz.

Terapi teknikleri için masör ve masözler yıllarda eğitim almaktadırlar. Vücudun belli noktalarına uygulanan terapi teknikleri neredeyse her derdinize dermandır. Uygulamayı yapacak kişinin işinin ehli olması oldukça önemlidir . Aksi takdirde beklentilerinizden olumlu sonuç elde edemezsiniz.

Terapi tekniklerinin uygulama şekli tamamen ihtiyacınız doğrultusunda gerçekleştirilir. Tek kullanımlık ürünler eşliğinde bir ya da iki uzman kişi size en yararlı terapileri uygular. Bazen sıcak havlu kompleksi, bazen uçucu yağlar eşliğinde baskı uygulaması bazen de şifalı taşlar yardımı ile spa uygulamaları kusursuzca gerçekleştirilir. Her seans ihtiyaç durumuna göre 30- 50-60 hatta bazen 90 dakikayı dahi bulabilmektedir. Bir diğer hizmetimiz için linke tıklayınız. https://www.premiumspamerkezi.com/sauna/